Starożytni mieszkańcy Wysp Hawajskich już dawno zrozumieli, jak istotna jest w naszym życiu energia. I na tej ich wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu został zbudowany cały system wierzeń zwany Huną.

Technika samodoskonalenia

W 1970 roku za sprawą Morrnah Simeony powstała technika samodoskonalenia, oparta na wierzeniach Polinezyjczyków, ale dostosowana do wymogów współczesności. Dzięki jej modyfikacjom metoda ta mogła być praktykowana samodzielnie, bez interwencji szamana. Simeona wprowadziła podział na dwanaście kroków, mających doprowadzić do identyfikacji z prawdziwym „ja”. – Jeżeli zastosujemy się do jej porad, wyeliminujemy z naszego myślenia wszystkie błędy, które sprawiają, że podejmujemy niewłaściwe decyzje, a w efekcie prowadzą nas do złych postępków – twierdzi Wojciech Filaber.

Jak stosować ho’oponopono? – http://www.poradniki24h.pl/3063/jak-stosowac-hooponopono/

Dopiero eliminując ze swojego myślenia złogi przeszłości, wszystkie lęki, wspomnienia złych uczynków, możemy wziąć pełną odpowiedzialność za własne postępowanie. A im bardziej odcinamy się od naszej przeszłości i uwalniamy się od jej wpływu na naszą teraźniejszość, tym bardziej dajemy sobie szansę na wykorzystanie naszego pełnego potencjału.

Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele

Czym jest ho’oponopono? Czy łatwo je stosować? Czy naprawdę działa? Jak praktykować i jak może wpływać na Ciebie?

Wszystkie odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań zgłębisz, wybierając właśnie tę publikację. Poznaj również inne książki Wojciecha Filabera, w których porusza temat Huny i jej istotne części i ho’oponopono. Dzięki nim uświadomisz sobie i zrozumiesz, skąd pochodzi ta technika, jak została stworzona, zgłębisz wiedzę o systemie filozoficznym, na którym jest oparta. Ponadto otrzymasz całe mnóstwo niezbędnych informacji, które pozwolą Ci przejść przez proces ho’oponopono krok po kroku.

Ho’oponopono jako tradycyjna praktyka wysp Hawajów

Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji. Huna i Ho’oponopono – Wojciech Filaber

Ho’oponopono jest objaśnione w słowniku hawajskim jako „mentalne oczyszczanie”. Proces ten odbywał się to w formie rodzinnych spotkań, podczas których naprawiane były relacje między członkami rodziny. Ho oznacza „rozpocząć działanie”. Pono określane jest jako: „dobroć, sprostowanie, moralność i poprawa”. Ho’oponopono natomiast oznacza „uporządkowanie, sprostowanie”. Wyspiarze wierzyli, że choroby spowodowane są łamaniem kapu, czyli łamaniem prawa duchowego. Wyleczenie choroby mogło nastąpić tylko wtedy, kiedy osoba chora odpokutuje i oczyści własne wnętrze z wszelkich szkód i urojeń umysłu. Osobą, która asystowała w tym procesie był zazwyczaj uzdrawiający kapłan. W trakcie procesu oczyszczania proszono o wybaczenie Boga i osoby, z którymi chory pozostawał w wewnętrznym konflikcie. Proces oczyszczania miał na celu pozbycie się wszelkich umysłowych ograniczeń i skrupułów oraz naprawienie utraconych więzi rodzinnych. Spotkania te odbywały się regularnie, codziennie lub też raz na tydzień, a wszystko po to, by zapobiec problemom, spowodowanym wzajemnymi oskarżeniami, gniewem i brakiem zrozumienia.

Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji. Huna i Ho’oponoponohttp://www.psychoskok.pl/produkt/sekretna-hawajska-metoda-przebaczania-akceptacji-huna-hooponopono/

Celem Ho’oponopono było sprostowanie oraz przywrócenie i utrzymanie zdrowych relacji między członkami rodziny. Technika ta miała pomagała w dotarciu do źródła zaistniałych problemów i oczyszczenie wewnętrznej przestrzeni pośród członków rodziny. Proces oczyszczania zazwyczaj prowadzony był przez najstarszą osobę w rodzinie, a w przypadkach, w których osoba ta nie była w stanie sprostać temu zadaniu, ktoś spoza kręgu najbliższych proszony był, by naprawić rodzinne więzy. Proces oczyszczania rozpoczynał się od modlitwy. Następnie próbowano rozpoznać problem oraz jego przyczyny, i określany był sposób, w jaki można było zaistniałą sytuację rozwiązać. W trakcie procesu oczyszczania wymagana była współpraca wszystkich, którzy zgromadzili się w celu oczyszczenia wspólnej przestrzeni z wszelkich negatywnych emocji oraz urazów. Końcowym etapem było oczyszczenie osób zgromadzonych, w którym każdy uwalniał każdego (kala), wybaczając mu. Następnie osoby zapominały o wszelkich urazach i świętowały zakończenie procesu oczyszczania ich przestrzeni.

Tworzenie rzeczywistości za pomocą umysłu

Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie – Wojciech Filaber

Metoda Ho’oponopono zakłada, że każdy indywidualnie odpowiedzialny jest za wszystko, czego doświadcza w życiu. Co więcej, każdy jest także odpowiedzialny za problemy, które pojawiły się we wnętrzu innych osób. W związku z tym, bycie w pełni odpowiedzialnym za jakość własnych doświadczeń oznacza również odpowiedzialność za doświadczenia innych osób. Świat jest dokładnie tym, czym myślisz, że jest. Sam za pomocą własnych myśli tworzysz swoje uniwersum. Jesteś swoimi myślami. Za ich sprawą tworzysz swoją rzeczywistość. Dlatego wyłącznie z przestrzeni wolnej od natłoku myśli i wspomnień, jak i poprzez podjęcie pełnej odpowiedzialności za jakość własnych doświadczeń, każdy jest w stanie zacząć prawidłowo funkcjonować.

Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześniehttp://www.psychoskok.pl/produkt/huna-hooponopono-starozytna-wiedza-wspolczesnie/

Dzięki tej metodzie oczyszczania umysłu, jednostka jest w stanie uwolnić się od wszelkich niekorzystnych schematów myślenia, o których istnieniu nie zdawała sobie sprawy. Metoda ta ma też na celu umożliwienie zupełnie nowego, świadomego sposobu myślenia. Oczyszczanie umysłu z nieprawidłowo nagromadzonych treści, które podświadomie i w niekorzystny sposób biorą udział w tworzeniu nieracjonalnego sposobu bycia, pozwala na połączenie się na nowo z prawdziwym źródłem istnienia, ze stanem wewnętrznej harmonii, dobroci i bogactwa potencjału.

Osiągnij stan harmonii

Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele – Wojciech Filaber

Oczywiste jest, że na co dzień funkcjonujemy, bazując na iluzjach, które wytwarza nasz umysł. Często buntujemy się przeciwko myślom i przekonaniom powstającym w naszych głowach. To z kolei prowadzi do oddzielenia naszej podmiotowości od naszej prawdziwej natury, wolności, radości i harmonii. Na skutek tego zaplątania w sieci myśli docieramy donikąd. Co więcej, nie jesteśmy w stanie pozostać w zgodzie i pokoju z własnym wnętrzem. Ten opór utrzymuje nas w stanie nieustannego lęku, ubóstwa umysłu i ciała. Wpływa na wiele aspektów naszego życia, między innymi na sytuację finansową. To zaś wskazuje na fakt, iż pozostajemy w stanie nieświadomości, nieustannie przeżywamy przeszłość, stojąc w miejscu. Zamiast iść naprzód, tkwimy w pułapkach, które sami na siebie zastawiliśmy. Wewnątrz nas istnieje energia, która posiada nieodkrytą, zahamowaną siłę. Rozmowa, wewnętrzna konsolidacja jest w stanie przemieścić tę energię i dokonać jej przetworzenia na bardziej korzystną formę.

Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczycielehttp://www.psychoskok.pl/produkt/huna-sekretna-nauka-korzysci-i-wspolczesni-nauczyciele/

W związku z powyższym tak ważne jest, abyś uczestniczył w procesie samooczyszczenia. Oczyszczaj się, oczyszczaj wszystko, co znajduje się wokół Ciebie, proś o przebaczenie, a osiągniesz stan wewnętrznej harmonii. Wypowiadaj słowa: „Kocham Cię”. Kreuj nową energię. Wystarczy, że będziesz powtarzał te słowa, wówczas zaczniesz odczuwać, iż cały świat zmienia energię stosownie do tego, co mówisz. Wszystko to, co się znajduje wewnątrz nas – myśli, wspomnienia, inspiracje – ma bezpośredni wpływ na nasze otoczenie. Kiedy więc nasze wspomnienia zostają przywrócone do stanu „zero”, automatycznie usuwane są wszystkie sprawy z przeszłości, zakotwiczone w naszych podświadomych umysłach.