Cofnij się w czasie, aby odkryć tajemnice dawnych cywilizacji. Niezależnie od tego, czy jest to wędrówka po starożytnych ruinach, czy zwiedzanie wykopalisk archeologicznych, te wycieczki łączą obecne zwyczaje kulturowe z wciągającymi doświadczeniami z prehistorii.

Książek o starożytności, które są w stanie rozwiać pewne wątpliwości i odkrywać tajemnice starożytnych cywilizacji, nie ma zbyt wiele. Niewielu jest bowiem badaczy, a tym bardziej autorów, którzy zajmują się tą tematyką i – co ważniejsze – nie mają oporów by publikować efektów swoich odkryć i przemyśleń. Nie ma wątpliwości , że takim badaczem i pisarzem w jednej osobie jest Jonathan Gray, który opublikował na temat zamierzchłych, starożytnych tajemnic całkiem sporą liczbę książek.

ZAGADKI STAROŻYTNYCH CYWILIZACJI ⬇⬇⬇ http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/zagadki-starozytnych-cywilizacji/

Żyjąc w czasie nieustannego postępu technologicznego, łatwo można zapomnieć, że wiele zawdzięczamy geniuszowi tych, którzy byli przed nami. Tysiące lat temu jedne z najzdolniejszych umysłów w historii ludzkości opracowały pomysły i innowacje, które zmieniły świat. Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, do dziś używamy produktów ich kreatywności.

W epoce mitów i legend starożytna Europa odnotowała również ogromne postępy w dziedzinach takich jak medycyna, matematyka, teatr, rolnictwo i urbanistyka. Na całym kontynencie znajdują się miejsca, które wciąż stanowią świadectwo niesamowitej pomysłowości starożytnych cywilizacji. Od świątyń w sercu pierwszych Igrzysk Olimpijskich po narodziny nowoczesnej medycyny. Istnieją starożytne teatry, w których dramaty bawiły tłumy tysiące lat temu, oraz miasta przygraniczne, w których odwiedzający mogą odkrywać te same ulice, którymi niegdyś maszerowali centurioni.

Ostatecznie podróż przez starożytną Europę to nie tylko podróż w czasie. Daje nam również połączenie z niezwykłymi kreacjami, które definiują nasze dzisiejsze życie. Doświadcz geniuszu klasycznego świata i zobacz starożytne innowacje, które wciąż wpływają na nasze życie, a których w książkach – Zakazana archeologia – książki o starożytności nie zabraknie.