Huna to tajemnicza wiedza kultywowana przez Hawajczyków. Najprawdopodobniej wywodzi się ona  z okresu Atlantydy. Ho’oponopono to cześć tej nauki. Jej poznanie pozwala rozpocząć duchowy proces uzdrawiania.

Pierwsi osadnicy pojawili się na Hawajskich Wyspach 300 roku naszej ery. Prawdopodobnie przybywali z wysp Polinezji.  Dokładnie z Markizy. Grupy wulkanicznych wysp położonych na Oceanie Spokojnym. Legendy głoszą, że byli to niscy, lecz pracowici mieszkańcy mitycznych Plejad. Mieli oni przybyć na Ziemię wiele tysięcy lat temu z gwiazdozbioru Siedmiu Oczu Boga.  Około XI wieku na Hawaje zaczęli przybywać mieszkańcy z wyspy Raiatea i Bora-Bor. W XIII wieku pojawili się natomiast Europejczycy.

Eye of Kanaloa

Nim pierwsi chrześcijańscy misjonarze przybyli na wyspy, hawajczycy nie znali języka pisanego. Był on zbędny, skoro wiedza była przekazywana ustnie. Jej skarbnicą zawsze był Kahuna. Człowiek strzegący tajemnicy, który znał pieśni zawierające najważniejsze informacje. Kahuni operowali wiedzą odnoszącą się do wszystkich obszarów życia. Wielu z nich specjalizowało się w Wiedzy Tajemnej, magii, okultyzmie. Takowi kapłani odwoływali się również do szamańskiej religii Hawajów, magii Huny. Wyjątkową osobą był Kahuna Lapu’au. Specjalista od uzdrawiania. Hasłami przewodnimi w hawajskiej filozofii pozostawało „lokahi” – jedność oaz „pono”, czyli harmonia ze wszystkim i wszystkimi.

Zobacz gdzie kupić

Upływający czas stopniowo zacierał ślady po pierwszych osadnikach. Życie na Hawajach toczyło się dalej. Nie oznacza to jednak, że starożytna wiedza przepadła. Swego czasu, pierwsi hawajscy osadnicy zdołali ją rozpowszechnić. Informacje dotarły do Indii, Chin, czy Egiptu. Współcześnie hawajskie nauki wykorzystuje się w wielu obszarach. Jednym z nich jest programowanie neurolingwistyczne i perswazja.

Odzyskaj wewnętrzną równowagę, by znaleźć „klucz” do szczęścia

 

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/odzyskaj-wewnetrzna-rownowage-by-znalezc-klucz-szczescia

Wielu z nas nigdy nie zdoła dotrzeć na Hawaje. Dzięki Ho’oponopono zdołamy jednak wykorzystać starożytne metody w codziennym życiu.  Ponieważ jest to część Huny, warto wiedzieć, że w tym jednym słowie znajdziemy dwa. „Hu” to wiedza, natomiast „na” –  mądrość. Innymi słowy, Huna to mądrość płynąca z wiedzy lub wiedza płynąca z życiowych doświadczeń.

Ho’oponopono to starożytna nauka, będąca częścią Huny. Stworzyła ją hawajska uzdrowicielka Morrnah Nalamaku Simeone–Kahuna Lapa’au. Metoda jest także uznawana za prastarą hawajska metoda wybaczania i pojednania. Jej siłę możemy wykorzystać.

Ho’oponopono jest duchowym procesem uzdrawiania, której efektem jest rozwiązywanie własnych problemów, oczyszczanie siebie i swojego otoczenia oraz odkrycie prawdziwej tożsamości i esencji bycia. Proces Ho’oponopono polega na uwolnieniu z pamięci treści, które osoba odbiera jako problem w celu uzyskania harmonii własnego wnętrza. – Wojciech Filaber

Najstarsza hawajska KUMU Morrnah Nalamaku Simeona z Honolulu

Powinniśmy zrozumieć, że nasze obecne życie napiętnowane jest przeszłością. Przeżyte sytuacje, emocje, zapamiętane myśli i czyny tkwią w naszej podświadomości. Wszystko, co robimy obecnie, nosi ślady minionych chwil. Proces Ho’oponopono ma skorygować i naprawić błędy przeszłości.

Szamanka Morna Simeona zmodyfikowała metodę tak, by każdy mógł z niej skorzystać. Oznacza to, że nie będzie nam potrzebny kontakt z doświadczonymi Kahunami. Według tradycji problem tkwi w nagromadzeniu negatywnej karmy.

Każdy jest twórcą wszelkich okoliczności w swoim życiu i, że każdy czyn notowany jest w naszym umyśle tak, jak w banku pamięci. To z kolei odzwierciedla się w każdej istocie oraz w każdym  przedmiocie, który był obecny przy powstaniu przyczyny wewnętrznego konfliktu. – Wojciech Filaber

Ho’oponopono pozwoli nam uwolnić się od karmicznego długu. Wyzwolić z sideł  nieszczęśliwych, negatywnych doświadczeń z przeszłości. Uzyskana dzięki temu równowaga pozytywnie wpłynie na wszystkie aspekty naszego życia.  Zdaniem doktora Hew Lena metoda ma pozwolić osiągnąć stan „Zero”. Etap wolny od wcześniejszych blokad i ograniczeń. Oznacza to, że musimy odrzucić miniony bagaż na rzecz przyszłości. Wiele osób uzna, że jest to niemożliwe. Okazuje się jednak, że wystarczy zacząć powtarzać właściwą mantrę:

„Przepraszam. Wybacz mi, Proszę, Dziękuję, Kocham Cię”.

Zlepek znanych nam słów może wydać się banalny. Nie lekceważmy jednak jego mocy. Regularnie powtarzany potrafi czynić cuda. Swego czasu doktor Hew Len wypróbował metodę na sobie. Co więcej, dzięki Ho’oponopono zdołał zmienić zachowanie i atmosferę panującą w więzieniu stanowym na Hawajach.

Tematyka zasługuje na uwagę. Skoro proste zabiegi mogą odmienić nasz los, czemu nie spróbować? Wyczerpujące wiadomości na temat zagadnienia możemy uzyskać dzięki znawcy tematyki. Z myślą o wszystkich zainteresowanych, Wojciech Filaber napisał książkę „Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie”.
Zobacz gdzie kupić